goodbyGlass –Koktejl party

Koktejl party (nejen) se sklářskými výtvarníky a designery proběhla ve čtvrtek 5.9.2019 v Pasáži českého designu.

hosté:
Petra Anyakem (designerka, DJ), Jakub Balhar (umělecký brusič, tatér), Štěpánka Bašková (Galerie Jan Svatoš), Sabina Falcmanová (studentka UMPRUM), Hana Homolková (Art-n-coffee, AfrickéSochy.cz), Pepa Horák (foto, video), Michal Janov (Xána), Hana Kroa (oděvní a textilní design), Magda Kubiasová (KuBeads), Miroslav Liederhaus (Glass Atelier Z), František Milichovský (Huť Jakub Tasice), Dagmar Petrovická (Goodby Glass, penocze), Lukáš Pipek (Czech Design Week), Zuzana Valentová (Der beton), Šárka Zikmundová (Na tělo), Štěpánka Zinkaizlová (Pasáž českého designu)
a další…

pop-up no.1
7. 7. 2019 – 31. 1. 2020

Na výstavě pop-up no.1 se představují domácí i zahraniční sklářští tvůrci. Skrz různorodost technik i vizuální podobu ukazují jedinečnost skla a jeho současnou, nemizící krásu.
Vystavená díla v sobě spojují technologicky dobře zpracované české sklo, kvalitní design, propracovanou řemeslnou stránku i nápadité myšlenky. Kromě moderního či naopak tradičně zpracovaného skla se objevují i inovativní pohledy. Mimo společného základního materiálu pro tvorbu, spojuje umělce představujících se v Pasáži českého designu, nově vzniklý projekt goodbyGlass, který se zrodil pod taktovkou sklářské výtvarnice Dagmar Petrovické. Zaměřuje se na propagaci vybraných tvůrců a jeho součástí je nejen online platforma na prezentaci a prodej uměleckého skla, ale i výstavní činnost. V pasáži se tak online prostředí mění za prostor reálný, díky němuž se lidé mohou setkat s díly z blízka. Mohou vidět jeho barvy, velikost i strukturu, jež jsou často na obrazovkách mobilů či počítačů zkresleny. Kromě šperků, designu či užitého umění se představují i menší objekty a svítidla. V prvorepublikových prostorách Pasáže českého designu, jíž denně prochází tisíce lidí, se tak propojuje harmonie současného českého skla s jejich běžným dnem. Tato přehlídka různorodé tvorby umělců z projektu goodbyGlass spojuje zejména jejich lásku k čisté podstatě skla a jeho využití.
Instalaci doplňuje dvojice konferenčních stolků od společnosti TECHNOVO.

goodbyGlass

Projekt vznikl počátkem roku 2019 jako online galerie řemeslně zpracovaného skla a designových výrobků, jež si klade za cíl nejenom prezentaci jednotlivých umělců, uměleckých technik, ale i následné zprostředkování online prodeje. Mimo tuto internetovou platformu jsou součástí projektu i klasické výstavy, účast na design marketech a akcích.